• news11
  • news11
  • news11
  • news11
  • news11
  • news11
کد خبر: ۱۰۳۳۶
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۵
با ستاره افتتاحیه پارالمپیک آشنا شوید
ایمی که داستان زندگی فوق العاده جذابی دارد، در مراسم افتتاحیه پارالمیپک 2016 اجرایی بسیار دیدنی داشت.
به گزارش "۱۱نیوز"؛ یکی از الهام‌بخش‌ترین قسمت‌های مراسم افتتاحیه پارالمپیک اجرای ایمی پردی با دو پای مصنوعی بود که به معنای واقعی ثابت کرد معلولیت، محدودیت نیست و با نقص عضو هم می‌توان  ستاره بود و درخشید. 
اما داستان زندگی ایمی بسیار عجیب و حیرت‌انگیز است. ایمی پردی در سال 1978 در لاس‌وگاس متولد شد. او از کودکی رویای سفر به دور دنیا را داشت به ویژه زندگی در جایی پر از برف. بالاخره در ۱۴ سالگی اسنوبرد را امتحان کرد و بسیار به این ورزش علاقه مند شد. او تمام اوقات فراغتش را با این ورزش گذراند.
۱۹ ساله بود که دقیقاً یک روز بعد از اینکه از دبیرستان فارغ التحصیل شد، به جایی پر از برف نقل مکان کرد و ماساژ تراپیست شد. برای اولین بار بود که در زندگی، خود را آزاد و مستقل می دید. اما در همان سال، یک روز وقتی از سر کار به خانه برگشت، با احساس خستگی شدیدی مواجه می‌شود. به بیمارستان مراجعه می‌کند و ۲۴ ساعت بعد به دلیل بیماری "نایسریا مننژیتیس" زیر دستگاه تنفس مصنوعی قرار می‌گیرد. به دلیل شوک سپتیک و اختلال در خون رسانی، ایمی هر دو پای خود را از زیر زانو از دست داد و هر دو کلیه اش از کار افتاد. طحالش را از بدنش خارج کردند و شنوایی گوش چپش را نیز از دست داد. پزشکان تنها ۲ درصد شانس زنده ماندن برایش قائل بودند تا آنکه به لطف کلیه‌های اهدایی پدرش به زندگی باز می‌گردد. خود ایمی در این خصوص می‌گوید:
«اگر کسی به من می‌گفت من هر دو پایم را در نوزده سالگی از دست می‌دهم، هرگز تصور نمیکردم بتوانم با این موضوع کنار بیایم. ولی این اتفاق افتاد و من فهمیدم چیزهای زیادی برای زندگی کردن وجود دارد و تمام زندگی من در پاهایم خلاصه نمی شود.»

۷ ماه بعد به کمک پزشک معالجش برای اولین بار پاهای مصنوعی ویژه اسنوبورد طراحی کرد تا بتواند دوباره اسکی را امتحان کند. یک سال بعد مقام سوم اسنوبرد را در مسابقات کوه های ماموث به دست آورد. موفقیت های ایمی روز به روز بیشتر شد و سرانجام به عنوان بهترین ورزشکار دارای معلولیت معرفی گردید.

سوپر استاری که مرگ و ناامیدی را تحقیر کرد+عکس
در همان سال در مسابقه تلویزیونی "رقص با ستارگان" آمریکا شرکت کرد و با رأی مردم و داوران به مقام دوم رسید، رأیی که نه از روی دلسوزی که از روی استعداد او و شگفتی طرفدارانش بود.
ایمی سال بعد کتابی پیرامون زندگی اش چاپ کرد که بسیار پرفروش شد. ازدواج کرد و خط تولید پوشاک خودش رو افتتاح کرد. در همین سال بود که همراه اپرا وینفری، از قدرتمندترین و تاثیرگذارترین چهره های دنیا به تور دور آمریکا رفت تا با صحبت پیرامون زندگی پرماجرایش در مخاطبانش به ویژه در معلولین ایجاد انگیزه کند.

سوپر استاری که مرگ و ناامیدی را تحقیر کرد+عکس
او هم اکنون یک بازیگر، مدل، ورزشکار اسنوبرد در حد کلاس جهانی و برنده مدال برنز پارالمپیک ۲۰۱۴ در این رشته است. اجرای حیرت‌انگیز ایمی در افتتاحیه پارالمپیک ریو آخرین سکانس از زندگی الهام بخش او در مبارزه با معلولیت و محدودیت‌های پیرامون آن است که تحسین دنیا را برانگیخت.


.

دیدگاه
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
عناوین برگزیده news11
news11