• news11
  • news11
  • news11
  • news11
  • news11
  • news11
کد خبر: ۱۶۰
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۵:۴۲
آیا هواداران استقلال در حد صدرنشین لیگ بوده‌اند؟
آن دسته از هواداران استقلال كه معتقدند تیم محبوب‌شان شبیه صدرنشین بازی نمی‌كند، بد نیست از خودشان بپرسند آیا حمایت آنها از استقلال در حد هواداران تیم صدرنشین بوده است؟

مهدی هژبری/ در اینكه استقلال از لحاظ فنی بد و از بعد تاكتیكی ضعیف بازی می‌كند، تردیدی نیست... تیم مظلومی «شاداب» نیست، سرگیجه تاكتیكی دارد و با توجه به وابستگی بیش از حدش به سانترها و ارسال‌های خسرو حیدری، حالا كه خسرو نیست، بد بازی كردنش بیشتر به چشم می‌آید!

هواداران استقلال  غیر از تیفوسی‌هایی كه دوست ندارند ایرادها را ببینند  با این استقلال «حال» نمی‌كنند. آنها شاید به بازی‌های زیبای پرسپولیس معترف نباشند اما ته دل‌شان می‌خواهند تیم مظلومی هم مثل تیم برانكو زیبا بازی كند و البته كه این توقع زیادی نیست... تیمی كه از لحاظ مهره غنی است، نباید مقابل هر حریفی بی‌برنامه باشد و بی‌هدف و تكراری بازی كند اما سلسله اتفاقاتی دست به دست هم داد و كیفیت بازی تیمی كه صدرنشین جدول بود را پایین آورد. در این سقوط كیفی خود مظلومی بیش از همه مقصر است. این درست كه به هم ریختگی نظام پرداخت مطالبات بازیكنان، تمركز آبی‌پوشان را از بین برد اما یادمان نرود مظلومی هم با حرف‌هایش  ناخواسته  كم چوب لای چرخ استقلال نگذاشت! آنجا كه اصرار كرد این تیم باید تقویت شود، حرفش روی روحیه آبی‌پوشان تأثیر منفی گذاشت و آنها را با این پرسش مواجه ساخت كه آیا ما با وجود صدرنشینی نیم‌فصل، تا این حد بد بوده‌ایم كه سرمربی نیاز تیم به خرید بازیكن جدید را علنی می‌كند و بارها و بارها می‌گوید اگر تیم تقویت نشود، قولی نمی‌دهد؟! یا آنجا كه با وجود صدرنشینی استقلال، بارها تكرار كرد ما دنبال سهمیه هستیم، ترمز بازیكنان خود را كشید و بال بلند‌پروازی‌ آنها را چید... مظلومی برای تكمیل سه‌گانه اشتباهات خود، از مهره‌های بزرگ تیمش و آنهایی كه می‌توانستند كمكش كنند هم فاصله گرفت و احساس كرد خودش به تنهایی تا به حال موفق بوده است.

استقلالی‌ها اگر ته دل‌شان می‌خواهد این تیم نتیجه بگیرد و از لحاظ كیفی هم شبیه پرسپولیس تماشاگرپسند بازی كند، باید مثل هواداران پرسپولیس در روزهای نتیجه نگرفتن، حامی تیم محبوب خود باشند. یادمان نرفته پرسپولیس حتی وقتی دوازدهم جدول بود و چند خط در میان نتیجه می‌گرفت هم چند برابر استقلال، تماشاگر به ورزشگاه می‌كشاند
سلسله اشتباهات مظلومی و شكاف بی‌دلیلی كه به مرور بین بازیكنان استقلال افتاد، مجموعه آبی را از شرایط آرمانی دور كرد اما استقلال با وجود بیماری فعلی‌اش هنوز به ته خط نرسیده است. این تیم هنوز مدعی شماره یك قهرمانی است و شانس و توانش برای بردن جام كمتر از استقلال خوزستان صدرنشین، پرسپولیس و ذوب‌آهن نیست اما به شرطی كه از داخل، ایرادها اصلاح شود و بیرون مجموعه هم هواداران حامی تیم باشند.

استقلال در چنین شرایطی نیاز به حمایت هوادارانش دارد. این روزهاست كه تماشاچی باید به حمایت از استقلال به ورزشگاه برود. استقلالی‌ها اگر ته دل‌شان می‌خواهد این تیم نتیجه بگیرد و از لحاظ كیفی هم شبیه پرسپولیس تماشاگرپسند بازی كند، باید مثل هواداران پرسپولیس در روزهای نتیجه نگرفتن، حامی تیم محبوب خود باشند. یادمان نرفته پرسپولیس حتی وقتی دوازدهم جدول بود و چند خط در میان نتیجه می‌گرفت هم چند برابر استقلال، تماشاگر به ورزشگاه می‌كشاند.

آن دسته از هواداران استقلال كه معتقدند تیم محبوب‌شان شبیه صدرنشین بازی نمی‌كند، بد نیست از خودشان بپرسند آیا حمایت آنها از استقلال در حد هواداران تیم صدرنشین بوده است؟! بدون تعارف هواداران استقلال تا به امروز در حد صدرنشین از تیم محبوب خود حمایت نكرده‌اند! روزهایی را به یاد می‌آوریم كه پرسپولیس با رتبه دورقمی چند ده هزار تماشاگر داشت و استقلال روی پله‌های اول و دوم جدول، به زور هزار تماشاگر در ورزشگاه می‌دید. نمی‌خواهیم توپ را به زمین هواداران استقلال بیندازیم اما حمایت نكردن آنها از آبی‌پوشان هم به اندازه كمبودهای داخلی در نزول استقلال نقش داشته است.

دیدگاه
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
عناوین برگزیده news11
news11