• news11
  • news11
  • news11
  • news11
  • news11
  • news11
کد خبر: ۳۲۰۳۱
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۲
دغدغه‌های بزرگ کاپیتان رئال در مصاحبه با مارکا
سرخیو راموس در گفتگویی مفصل با نشریه مارکا از سودايش برای بردن توپ طلا گفت.
به گزارش "11نیوز"؛ فردا پیش فصل 18-2017 برای رئال آغاز می‌شود. تیم باید پرونده موفق‌ترین فصلش را به طور کامل ببندد و آماده فصل جدید شود. کاپیتان راموس در مورد فصل پیش رو پاسخگوی سوالات مارکا بود.

مارکا
: فصلی جدید آغاز شده و شما نماد و رهبر این تیم هستید.

خب من در دورانی زیبا در تیم حضور دارم. این یک فشار مهم روی دوش من است اما سعی می‌کنم مثبت‌نگر باشم و سعی کنم که به صادقانه‌ترین شکل ممکن در خدمت تیم باشم تا درون و بیرون زمین به تیم کمک کنم.

مارکا: چه حسی دارد که جام را بالا ببرید و بدانید میلیون‌ها نفر پشت سرتان هستند؟ نه فقط بازیکنان بلکه میلیون‌ها هوادار.

طبیعتا قهرمانی پاداش فداکاری و تلاشی‌ست که از نظر شخصی و تیمی بدست آمده. اما همان‌طور که گفتم در آن لحظه یاد تلاش‌هایی که کردیم و محبت هواداران در کل دنیا می‌افتم. افتخاری‌ست که کاپیتان تیم باشم. این پاداش، تصویری‌ست که در کل عمرم در ذهن داشته‌ام.

مارکا: من راموس فینال را دوست دارم. منظورم ماجرای «نود و راموس» نیست بلکه تو به عنوان یک رهبر در خط دفاعی در لحظات بد بازی روحیه هم‌تیمی‌هایت را عوض می‌کنی. تو کدام ورژن خودت را ترجیح می‌دهی؟

بله، طبیعتا من هم دوست دارم به عنوان یک رهبر در خط دفاعی به یاد آورده شوم. شاید برای هواداران گل‌ها هیجان‌انگیزتر باشد اما وظیفه یک مدافع گلزنی نیست. وظیفه اصلی ساطح کردن آرامش و امنیت به تیم و خط دفاعی‌ست و همین را ترجیح می‌دهم. مردم همیشه به این فکر می‌کنند که من در لحظات مهم و در دقایق پایانی با ضربه سر گل می‌زنم چرا که قبلا این اتفاق رخ داده اما نمی‌خواهم بگویم که قرار است همیشه این اتفاق بیافتد.

مارکا: اگر بحث توپ طلا را باز کنیم، به ما چه می‌گویید؟ می‌گویید دیوانه شده‌ایم؟

بستگی دارد. باید به طور دقیق ارزیابی کنیم که چه کسانی و چگونه این جایزه را می‌دهند. در سال‌های اخیر لئو و رونالدو این جایزه را برده‌اند اما مثلا کاناوارو که هم‌تیمی من بود هم آن را برد. هرگز نمی‌توان گفت که این یک جنون است. در دوران فوتبالم دستاوردهای خوبی داشته‌ام و و این که بتوانم جزو سه گزینه توپ طلا باشم یک افتخار و یک پاداش بزرگ است اما اگر به توپ طلا برسم دستاوردی تاریخی خواهد بود

مارکا: بحث هم‌تیمی‌هایت را باز کردی. حالا در خط دفاع هم‌تیمی‌های جدیدی داری؛ وایخو، تئو. برای آنها حس خوبی‌ست که بتوانند کنار تو تمرین کنند و چیزهایی یاد بگیرند. دوست داری که به عنوان کاپیتان چنین نقشی داشته باشی؟

همه ما چنین لحظاتی را سپری کرده‌ایم. زمانیکه به رئال ملحق شدم از باتجربه‌ها مثل رائول و ایکر چیزهای زیادی یاد گرفتم. کاناوارو هم خیلی چیزها به من یاد داد. سعی کردم سریع هماهنگ شوم. وایخو به تازگی معارفه شده و رئال را می‌شناسد. شاید شناخت تئو کمتر باشد اما سعی می‌کنیم تا به او کمک کنیم که از اولین لحظه هماهنگ شود.

مارکا: دو بار به اسم کاناوارو اشاره کردی، الگویت چه کسی بود؟

به قول آرژانتینی‌ها، شرایط مدافعان میانی در رئال همیشه آشفتگی‌های خاص خود را دارد. در دوران من شاید رونالدو نازاریو و همینطور ایکر و رائول، من را با رختکن رئال و تیم ملی اسپانیا آشنا کردند. روبرتوکارلوس و سالگادو هم برخورد گرمی با من داشتند.

مارکا: هدف رئال در این فصل چیست؟

تلاش می‌کنیم تا از فصل گذشته بهتر باشیم. هیچکس نتوانسته بود 2 سال پیاپی قهرمان چمپیونزلیگ شود و حالا ما می‌توانیم سومین قهرمانی را کسب کنیم و انگیزه بالایی برایش داریم. سال‌های زیادی پیش روی من است اما تلاش می‌کنم تا بهتر و بهتر شوم. سعی می‌کنیم هر سال کارمان را از صفر شروع کنیم. امسال برای بردن و با انگیزه پیروزی مقابل بارسا و منچستر در سوپرجام‌های اسپانیا و اروپا فصل را آغاز می‌کنیم. باید از فصل قبل بهتر باشیم. تاریخ‌سازی کردیم اما هدفمان این است که بزرگترین دستاورد تاریخ این باشگاه را داشته باشیم.

مارکا: نظرت در مورد شرایط موراتا و رونالدو؟

شرایط آنها مربوط به تصمیمات شخصی خود آنهاست و بدیهتاً نمی‌توان بیشتر به آن شاخ و برگ داد. به عنوان یک هم‌تیمی دوست دارم که کنار بهترین‌ها بازی کنم و هر دوی آنها بازیکنان بزرگی هستند که امیدوارم سال‌های زیادی در تیم باشند. البته شرایط رونالدو و موراتا با هم فرق دارد. آلوارو می‌خواهد بیشتر بازی کند و فیکس باشد. ببینیم چه اتفاقی برایش می‌افتد.

مارکا: اما به عنوان کاپیتان در مورد شرایط رونالدو آرامش بیشتری داری؟

رابطه‌ام با او خیلی خوب است و هر 2-3 روز یکبار با هم در تماس هستیم. به همین خاطر آرامش دارم.

خيز سرخيو راموس برای توپ طلا

مارکا: شرایط زیدان و پرس را چطور میبینی؟

هر دو در سال‌های اخیر در رئال نقش مهمی داشته‌اند و وقتی تیمی موفق می‌شود نه تنها بازیکنان بلکه مدیر و مربی تیم هم در آن نقش داشته‌اند. آرامشی که مدیران رئال به ما می‌دهند خیلی مهم است چرا که باعث می‌شود در لحظات مشکل با همدلی به جلو حرکت کنیم.

مارکا: توقع‌اش را داشتی که در31 سالگی در یکی از بهترین لحظات دوران فوتبالی‌ات باشی؟

هرگز نمی‌توان چیزی را پیشبینی کرد. درست است که یکی از بهترین لحظات دوران فوتبالم را داشتم. شرایط فعلی اگر بهترین لحظه دوران فوتبالم نباشد می‌توان گفت یکی از بهترین لحظات است. در حال حاضر پرچمدار رئال مادرید و تیم ملی اسپانیا هستم و انگیزه زیادی دارم تا به سطح فعلی خود ادامه بدهم. تجربیاتی که دارم به من ویژگی‌هایی را می‌دهد که در سنین جوانی نداشتم و سعی می‌کنم سطحی که دارم را حفظ کنم. امیدوارم که بتوانم در سال‌های پیش رو روند خوبم را حفظ کنم. تصور می‌کردم فصلی که دهمین چمپیونزلیگ را بردیم بهترین فصل ماست اما خوشبختانه از آن هم بهتر شدیم. مهم این است که برای خودت سقفی مشخص نکنی و بدانی که می‌توانی بهتر شوی.

مارکا: شخصیت جدی و قوی سرخیو راموس چگونه ایجاد شده است؟

با خودم همواره می‌گویم باید چیزهایی که در کودکی یاد گرفتم را حفظ کنم و فراموش نکنم که پدرم چگونه من را تربیت کرده. وقتی که از دست مربی عصبی می‌شدم پدرم نمی‌گفت که ساکت شوم بلکه از من می‌خواست که با او صحبت کنم و خشمم را بیرون بریزم.

مارکا: گقته بودی که از بچگی دوست داشتی گل بزنی. به نظرت همین نکته باعث شده که رابطه ویژه‌ای با گلزنی داشته باشی؟

بله، مسلما این قضیه به هم مربوط است. در بازی‌هایی که درون محله می‌کردیم همیشه در پست مهاجم نوک بازی می‌کردم و سعی می‌کردم خوشحالی‌های مهاجمانی مثل رونالدو را تقلید کنم. مدافعان گلزن زیاد نبودند تا آنها را الگوی خود قرار بدهم. به همین خاطر با آرامش بیشتری به حملات اضافه می‌شوم. این ویژگی باعث می‌شود که نسبت به مدافعانی که تجربه کمتری برای حضور در حملات دارند، در چنین شرایطی بهتر ظاهر شوم.

مارکا: در ضربات سر چه چیزی تفاوت ایجاد می‌کند؟ غریزه؟ شرایط بدنی؟ جهش؟

مهم است که ضربه خیلی خوبی به توپ بزنی. جدا از تمرین کردن مهم است که هماهنگی خوبی با بازیکنان داشته باشی که توپ را ارسال می‌کنند. فرقی ندارد که کروس توپ را بفرستد یا مودریچ یا خامس بلکه باید با آنها هماهنگ باشی. برای زدن ضربه نهایی هم قدرت سرزنی مهم است و هم تمرین کردن. این طور نیست که همه ضربات سر به یک اندازه دقیق و قوی باشند. مهم است که بتوانی ضربه دقیقی بزنی و توپ درست همان جایی برود که انتظارش را داری.

مارکا: در سال‌های اخیر، مدافعان حریف روی ضربات کرنر بیشتر به تو توجه می‌کنند؟

به خاطر گل‌هایی که زدم طبیعی‌ست. عادی نیست که دو،سه بازیکن به دنبال مهارت باشند اما نکته خوب این است که بقیه هم‌تیمی‌ها می‌توانند آزادتر باشند مثل کاسمیرو که مقابل بارسا گل زد یا په‌په که دروازه اتلتیکو را گشود.

دیدگاه
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
عناوین برگزیده news11
news11