• news11
  • news11
  • news11
  • news11
  • news11
  • news11
کد خبر: ۳۲۱۸۲
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۶
رودریگس در راه کدام ستاره؟
انتقال خامس به بایرن مونیخ، ستاره کلمبیایی را به هفتمین بازیکن مشترک رئال و بایرن تبدیل کرد.
به گزارش "11نیوز"؛ خامس رودریگس، کلمبیایی پس از انتقال به بایرن مونیخ، به هفتمین بازیکن مشترک کهکشانی‌ها و باواریایی‌ها تبدیل شد. همه این بازیکنان به جز آلتینتُپ یا با رئال یا با بایرن قهرمان اروپا شده‌اند. از این جمع فقط کروس با هر دو تیم به قهرمانی رسیده است.

ژابی آلونسو و تونی کروس در تابستان 2014 بین دو باشگاه مبادله شدند. ژابی پس از قهرمانی اروپا با رئال مادرید تصمیم گرفت که راهی بوندسلیگا شود و فصل پیش در آلیانتس‌آرنا از فوتبال بازنشسته شد. در نقطه مقابل کروس در سال 2014 با مبلغ 25 میلیون یورو از بایرن به رئال پیوست تا نقشی کلیدی در دو قهرمانی اروپایی اخیر رئال داشته باشد. او در دوران هاینکس هم با بایرن، چمپیونزلیگ را فتح کرده بود.

حمیت آلتینتُپ در سال 2011 پس از چهار فصل حضور در بایرن به عنوان بازیکن آزاد به رئال مادرید پیوست. او در رئال مجموعا سیزده بازی داشت که با این تیم قهرمان لالیگا شد و در نهایت به گالاتاسرای ملحق شد. او در حال حاضر بدون تیم است.

نفر قبلی آرین روبن بود که از رئال مادرید به بایرن پیوست تا تبدیل به یکی از بازیکنان کلیدی باواریایی‌ها در سال‌های اخیر شود.

زیروبرتو برزیلی در سال 1997 در سن 22 سالگی به رئال مادرید ملحق شد و با این تیم به قهرمانی اروپا رسید. او در یک سال فقط 21 بازی در رئال داشت تا به فلامنگو برگردد. این بازیکن دوباره به اروپا برگشت تا در لورکوزن بازی کند و پس از آن شش فصل در بایرن حضور داشت که چهار بار با این تیم قهرمان بوندسلیگا شد.

یکی از مهمترین نقل و انتقالات میان رئال و بایرن هم پل برایتنر آلمانی بود. او هم مثل کروس پس از قهرمانی جام جهانی از بایرن به رئال ملحق شد که در سه فصل حضور در رئال دو لالیگا و یک جام حذافی کسب کرد. او پس از آن یک فصل در آینتراخت برانشوایگ حضور داشت و در سال 1978 به بایرن برگشت

دیدگاه
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
عناوین برگزیده news11
news11