• news11
  • news11
  • news11
  • news11
  • news11
  • news11
کد خبر: ۳۲۶۱۸
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۸
دوران حرفه‌ای سرالکس منحصر به فرد است
ژوزه مورینیو می‌گوید هدفش 15 سال ماندن در اولدترافورد است، اما باید برای تحقق این رویا شایستگی‌اش را نشان دهد.
به گزارش "۱۱نیوز"؛ ژوزه مورینیو برای یک فصل سخت دیگر با منچستریونایتد آماده می‌شود و می‌داند در فصل جدید هواداران شیاطین‌سرخ از او قهرمانی لیگ برتر انگلیس را می‌خواهند.

مورینیو در مصاحبه با شبکه ESPN در پاسخ به این پرسش که «تمایل دارید برای سال‌های بیشتری در منچستریونایتد بمانید؟» اظهار داشت: «برای این کار آماده‌ام. می‌توانم بگویم که مایلم برای 15 سال دیگر در اینجا بمانم. چرا که نه؟ البته باید به این موضوع هم اشاره کنم که شدن این کار به خاطر فشارهایی که در شغل ما وجود دارد و انتظارات مردم برای قهرمانی، خیلی دشوار است، اما حقیقت این است که هر فصل تنها یک تیم به قهرمانی می‌رسد و هر سال شرایط سخت‌تر می‌شود.»

آقای‌خاص افزود: «کاری که اما من در منچستریونایتد سعی می‌کنم انجام دهم این است که نشان دهم که به دنبال چیزهایی فراتر از نتیجه هستم. از دید من کار من به عنوان سرمربی فراتر از نتایجی است که تیمم کسب می‌کند و فراتر از چیزی است که در زمین انجام می‌دهم.»

ژوزه مورینیو با اشاره به حضور سرمربی پیشین و اسطوره‌ای شیاطین سرخ روی نیمکت این تیم بین سال‌های 1986 تا 2013 یادآور شد: «سرالکس سال‌ها در باشگاه منچستریونایتد بود و مردم به ثبات در این باشگاه عادت کرده بودند. پس از مویس و فان‌خال، من حالا به سال دوم حضورم در منچستریونایتد رسیده‌ام و امیدوارم بتوانم با ماندن در این تیم، باشگاه منچستریونایتد را به ثباتی که می‌خواهد، برسانم. سعی خواهم کرد برای مدت طولانی تری در اینجا بمانم، اما پیش از آن باید شایستگی‌های خودم را نشان دهم.»

مورینیو با اشاره به آخرین دوره حضورش در چلسی که در نهایت منجر به اخراج او در ماه دسامبر 2015 آن هم یک فصل  بعد از به قهرمانی رساندن این تیم گفت: «در لیگ برتر ممکن است یک سال به موفقیت بزرگی برسید و سال بعد موفقیتی کسب نکنید و از کار کنار گذاشته شوید. این اتفاق برای من در چلسی افتاد، سال گذشته هم برای کلودیو رانیری در لسترسیتی افتاد و ممکن است در آینده برای مربیان بیشتری بیفتد. این روزها مردم بیشتر به کوتاه‌مدت فکر می‌کنند.»

مربی پرتغالی شیاطین‌سرخ در پایان خاطرنشان کرد: «به نظرم دوران حرفه‌ای سرالکس منحصر به فرد است و فکر هم نمی‌کنم بشود به چنین دوران‌ حرفه‌ای رسید. هر کسی برای سال‌ها در یک باشگاه و در یک لیگ نمی‌ماند. به نظرم آرسن ونگر آخرین کسی خواهد بود که شرایط مشابه به سرالکس دارد، اما کاری که من در فوتبال مدرن انجام دهد این است که سعی می‌کنم تا شایستگی ماندن در باشگاه منچستریونایتد را به دست بیاورم چون در حال حاضر موفقیت تنها به حساب می‌آید. برای ماندن در یک باشگاه باید به موفقیت رسید و اگر موفق نشوید، نمی‌توانید بمانید.»
دیدگاه
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
عناوین برگزیده news11
news11