• news11
  • news11
  • news11
  • news11
  • news11
  • news11
کد خبر: ۳۳۶۲۴
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۳
جملات عجیب گزارشگر تبریز در دیدار تراکتورسازی - پرسپولیس حاشیه‌ساز شد.
جملات عجیب گزارشگر تبریز
به گزارش "۱۱نیوز"؛ گزارش بازی تراکتورسازی و پرسپولیس در حالی طبق رویه چندسال اخیر به گزارشگر تبریزی سپرده شد که وی همواره در ادای جملات عجیب و نامربوط حین گزارش بازی های تراکتور مقابل استقلال و پرسپولیس، صاحب شهرت و سابقه بوده است.
پیش از این، شبکه سه به عنوان یکی از کانال های سراسری سیما، گزارش بازی های سرخابی ها در شهرستان ها را به گزارشگران بی طرف مستقر در جام جم می سپرد اما تغییر این روال باعث شده تا همواره برخی جانبداری های گزارشگران شهرستانی، سوهان اعصاب بینندگان سراسری شود. این نوع گزارش ها گرچه باعث خرسندی برخی از اهالی استان میزبان خواهد بود اما ناراحتی بینندگان تلویزیونی در سایر نقاط کشور را در پی دارد. زندگی گزارشگر در جو درون استانی و سنگینی که حول تیمهای همچون سپاهان و تراکتور وجود دارد، باعث می شود که تمایل رنگی به شدن در جملات آنها دیده شود.

جملات عجیب و جنجال ساز گزارشگر تبریز علیه پرسپولیس
در بازی امروز تراکتورسازی و پرسولیس، گزارشگر بازی بعد از به ثمر رسیدن گل گادوین منشا از روی یک ضربه ایستگاهی چسبیده به محوطه جریمه، اعلام خطا از سوی داور را مشکوک خواند! این در حالی است که صحنه های آهسته به وضوح خطای هند مدافع تراکتور را نشان می داد و حتی خود بازیکن هم اعتراض خاصی به اعلام خطا نداشت! البته او بلافاصله شادی گل معمولی منشا را سوژه کرد و آن را تقبیح نمود و در پی آن اعتراض و احتمالا تکرار فحاشی سکوهای یادگار امام تبریز را ناشی از این شادی تحریک کننده دانست.
متاسفانه اعتراض به تصمیمات داور و فشار به قاضی میدان، از بازیکنان و نیمکت مربیان و سکوها به میکروفون صداوسیما رسیده و این موضوع هر روز کار را برای داوران سخت تر می کند. گفتن جملاتی که حس اعتماد تماشاگران به داوران فوتبال را کم می کند، در ادامه به تشدید جو ضد داوران در استادیوم ها خواهد انجامید و فضای فرهنگی فوتبال کشور را مسموم و مخدوش می کند.
اینکه گزارشگر هروقت دلش خواست درباره سوت های داور اظهارنظر فنی کند و بخودش اجاره بدهد که روی آنتن عملکرد او را به چالش بکشد، موضوع تازه ای نیست. البته در این راه، تاکتیک جالبی هم بکار می رود که حتی بعد از تماشای صحنه آهسته و غلط بودن کارشناسی، برخی گزارشگرها بخصوص در تبریز و اصفهان با یک جمله که «حالا کارشناسان داوری باید نظر بدهند» حرف خود را غیرمستقیم پس می گیرند.
در ادامه مجتبی ساعی در صحنه شادی گل تساوی تراکتوری ها توسط حاتمی ، یک متلک دیگر هم به مهاجم خارجی میهمان پراند. به نظر می رسد کسی در صداوسیمای مرکز آذربایجان نیست که این گزارشگر جوان و هیجان زده را متوجه عواقب سنگین و ملی چنین جملات و اظهارنظرهای شخصی اش روی آنتن زنده بکند.
در حالی که جو خطه تبریز به شدت علیه تیمهای تهرانی است و هربار باشگاه تراکتور برای فرار از زیر بار مسوولیت فحاشی و شعارهای تند و بعضا سیاسی هوادارانش ناچار به صدور بیانیه و شانه خالی کردن از زیر بار آن می شود، چنین گزارش های محرکی می تواند دردسر را دو برابر کرده و شکاف را بیشتر کند و در نهایت منجر به فجایعی شود که قابل جبران نیست.
دیدگاه
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
عناوین برگزیده news11
news11