• news11
  • news11
  • news11
  • news11
  • news11
  • news11
کد خبر: ۳۶۲۳۳
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۵
پیشبینی در مورد دو تیم میان جدولی
کارشناسان فوتبال انگلیس، در مورد سرنوشت باشگاه‌های وستهم و پالاس در فصل جدید جزیره، دیدگاه‌های متفاوتی دارند.
11نیوز/جاوید جعفری فرهانی؛ با شروع فصل جدید لیگ برتر جزیره توجه اکثر هواداران و کارشناسان به نقل‌وانتقالات ۶ غول بزرگ انگلستان معطوف است و این در حالی‌ست که در چند فصل گذشته سرنوشت قهرمانی در بازی‌های آخر در مقابل تیم‌های میان جدول مانند وستهم، کریستال‌پالاس رقم خورده است. نحوه یارگیری و تصمیمات کلان مدیریتی این دو باشگاه می‌تواند امسال هم در تعیین سرنوشت جدول نقش مهمی ایفا کند.

در این نوشتار، ‌عملکرد دو تیم شرق لندنی را در آماده‌سازی فصل پیش رو بررسی می‌کنیم:

وستهم با خرید زابالتا و جو هارت عملاً میانگین تجربه تیمی‌اش را بالا برده و اکثر مهره‌های کلیدی فصل قبل را هم در ترکیب خود نگه داشته است. این امر باعث می‌شود بلیچ،‌ سرمربی این تی،٫ امکان تقویت فنی این تیم از بابت انعطاف‌پذیری تاکتیکی را سریع‌تر بتواند پیدا کند. وستهمی‌ها همین‌طور مربی کروات خود را برای سومین فصل متوالی روی نیمکت می‌بینند که این نکته، ثبات مدیریتی این باشگاه را نشان می‌دهد چرا که تجربه دو سال گذشته او در مدیریت بحران‌ها و فراز و نشیب این تیم شرق لندنی، می‌تواند در مقاطع حساس فصل به او کمک فراوانی کند.

سرنوشت وستهم و پالاس در فصل جدید جزیره

این در حالی‌ست که کریستال پالاس رفتار کاملاً متفاوتی در فصل جاری پیش رو گرفته است. انها پس از پایان همکاری با سم بزرگ، حالا به دنبال تغییر روش فوتبال بازی کردنشان در لیگ برتر هستند. امری که به نظر می رسد در وهله اول هیجان‌انگیز و ایده‌ای نو در تاریخ این باشگاه باشد اما در عین حال از شفافیت لازم در مورد چگونگی پیاده‌سازی آن هنوز برخوردار نیست. انتخاب مدیران پالاس برای نیمکت پالاس مربی جوان هلندی دی‌بوئر است که پیش از این در آژاکس و اینتر تجربه مربیگری داشته. مقایسه فشردگی رقابت‌ها و میزان نزدیکی تیم‌ها در لیگ برتر با ایتالیا و هلند می‌تواند زنگ خطر بسیار جدی برای دی‌بوئر جوان باشد. او در هلند هفته‌های پیاپی می‌توانست بدون نگرانی جدیف تیم‌اش را به میدان بفرستد و تنها در بازی با یکی دو رقیب جدی خود در بالا جدول استرس کار بالا می‌رفت. این قضیه در لیگ ایتالیا هم صدق می‌کند هر چند اون حتی نتوانست یک فصل کامل در ایتالیا مربیگری کند و با ۵ شکست پیاپی در سری‌آ، از این تیم اخراج شد.

پیش‌بینی ما از عملکرد این دو تیم در فصل پیش رو چیست؟

هر دو تیم به نظر می‌رسد امسال هم شانسی برای قرار گرفتن در رقابت ۶ تیم بالای جدول ندارند. بلیچ قطعاً به دنبال تقویت کیفیت این تیم خواهد بود و به نظر می‌رسد هدف آنها قرار گرفتن بین جایگاه هفتم تا دهم جدول باشد هر چند برخی رسانه‌های انگلیسی جذب مهره‌های با تجربه این تیم را نشان خواسته وستهمی‌ها برای حضور در جمع بزرگان می‌دانند اما به نظر نیمکت فعلی این تیم قدرت رقابت با ۶ غول بزرگ فوتبال جزیره را هنوز ندارد. پالاسی‌ها اما تفاوت سبک بازی برایشان اولویت بیشتری نسبت به رتبه در جدول دارد و طبیعتاً ما باید منتظر سبک بازی بر اساس مالکیت توپ و جابجایی‌های مکرر در زمین بازی از سوی شاگردان دی‌بوئر باشیم.

سرنوشت وستهم و پالاس در فصل جدید جزیره

تفاوت این دو اما در این خواهد بود که با توجه به این نکته که قرعه مسابقات برای دی‌بوئر با ۴ بازی نسبتاً آسان در فصل شروع می‌شود و ناگهان او باید با سه مدعی اصلی قهرمانی در این فصل یعنی منچستریونایتد ٫‌منچسترسیتی و چلسی مواجه شود. این قضیه به این معناست که با توجه به این که تغییر سبک بازی یک شبه اتفاق نمی‌افتد، چنانچه او نتواند در چهار بازی اول نتایج مطلوبی کسب کند بعید است مربی جوان هلندی زمستان انگلستان را ببیند چرا که سه غول مدعی قهرمانی قطعاً به اسانی به پالاس فرصت زیادی نخواهند داد و احتمالا در هر سه بازی تیم او با شکست مواجه خواهد شد. مشکل اصلی دی بویر تفاوت اقلیمی انگلستان با هلند و ایتالیا است. اینجا میزان بارندگی، ‌رطوبت هوا، کیفیت چمن و وزن توپ با لیگ‌های دیگر متفاوت است و این مسئله می‌تواند دردسر جدی برای پالاسی‌ها ایجاد کند. امکان بازی بر اساس پاس‌های کوتاه و جابجایی‌های مداوم نیازمند توان بدنی بسیار بالا است و هم چنین خطر مواجه شدن با ضد حملات سریع تیم‌های لیگ برتری را دارد بنابراین شاید امکان پیاده‌سازی این روش با بازیکنان فعلی برای پالاس وجود نداشته باشد.

پیش بینی ما از سرنوشت این دو تیم در آخر فصل قرار گرفتن وستهم در رتبه هفتم تا دهم جدول و در مورد پالاس اخراج دی‌بوئر قبل از اتمام نیم فصل اول و احتمالا دست و پا زدن این تیم برای ماندن در لیگ برتر خواهد بود.

دیدگاه
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
عناوین برگزیده news11
news11