• news11
  • news11
  • news11
  • news11
  • news11
  • news11
کد خبر: ۳۹۲۷
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۵:۰۵
رازهای زندگی شیرين آقا وحيد و بانو
وحید طالب‌لو، سبک زندگی منحصر به فردی دارد. شاید مهم‌ترین ویژگی او به زندگی مشترکش برگردد که برخلاف بسیاری از ستاره‌های فوتبال ما، اغلب مواقع در فعالیت‌های اجتماعی با همسرش حاضر می‌شود.

طالب‌لو: دوره مخفی کردن زن در خانه گذشته است

به گزارش "۱۱نيوز" به نقل از ماهنامه ورزش و تصوير؛ وحید و سوگل طالب‌لو نمونه یک زوج همراه و همپا در جامعه امروز هستند. جامعه‌ای که دیگر از دوران مخفی کردن زن در پستوی خانه عبور کرده و در آن، مردان موفق به این نتیجه رسیده‌اند که شریک زندگی‌شان باید پابه‌پای آنها باشد. هرچند هنوز هم برخی ستاره‌های فوتبال بنابه‌دلایلی ترجیح می‌دهند همسر خود را از چشم عموم دور نگه دارند اما چه آنها بخواهند و چه نخواهند جامعه به سمتی می‌رود که نقش زن در زندگی مرد پررنگ‌تر و برجسته‌تر می‌شود. آقا و خانم طالب‌لو را شاید بتوان از این حیث پیشرو و پرچمدار تلقی کرد. تقریبا هیچ فوتبالیستی طی سالیان اخیر به اندازه وحید همراه همسرش در مجامع عمومی ظاهر نشده است. چه در فعالیت‌های اجتماعی و چه در کارهای خیریه سوگل طالب‌لو همپا، همراه و دوشادوش وحید بوده است. او معتقد است زن امروز باید کنار همسرش باشد نه پشت سر او، وحید طالب‌لو هم می‌گوید؛ «نمی‌توان نیمی از جامعه را حذف و زن را در خانه مخفی کرد.» این زوج جوان می‌خواهند تعریف تازه‌ای از زندگی مشترک ستاره‌ها ارائه بدهند. یکی ستاره فوتبال و دیگری نویسنده و کارورز هنر، دوشادوش هم در فعالیت‌های اجتماعی...

طالب‌لو: دوره مخفی کردن زن در خانه گذشته است

از زوج خوشبخت تا سبک زندگی

وحید و سوگل طالب‌لو که ما را در حریم زندگی خصوصی خود پذیرفتند، کنار هم زندگی آرامی را در منطقه ولنجک تهران سپری می‌کنند. آنها پاییز گذشته، پنجمین سالگرد ازدواج‌شان را جشن گرفتند، هر دو متولد خرداد ماه هستند. وحید دروازه‌بان و کاپیتان دوم استقلال است و سوگل خانم هم نویسنده و کارورز عالم هنر که دانش آموخته آموزشگاه ناصر تقوایی است و خود را برای ساخت فیلم آماده می‌کند.

خوش بگذره

داشتيم برای گفتگو آماده می‌شديم كه سوگل حرف جالبی درباره ازدواج‌شان زد که حیف‌مان آمد این حرف را منعکس نکنیم. همسر طالب‌لو گفت: «وقتی می‌خواستیم ازدواج کنیم، با هم قرار گذاشتیم وارد زندگی هم شویم تا هر کدام‌مان به دیگری کمک کند در این زندگی بیشتر به او خوش بگذرد و باعث پیشرفت طرف مقابل شویم.» وحید برای آن که ثابت کند می‌تواند بحث جدی را هم به طنز بکشد، گفت: « سوگل کاری می‌کند به من خوش بگذرد و من کاری می‌کنم بیشتر حرص بخورد!»

تعریف همسر، شریک زندگی است

قبل از شروع عکاسی، با وحید طالب‌لو و همسرش در حال بحث پیرامون جایگاه زن در زندگی امروز و نقش همسر در رشد یک فوتبالیست هستیم. عکاسی هم که شروع می‌شود، به طالب‌لو می‌گوییم کم نیستند فوتبالیست‌هایی که همسرشان را مخفی کنند. یک عده می‌گویند اگر این کار را نکنیم، بخشی از محبوبیت‌مان را از دست می‌دهیم(!) شاید با خودشان فکر می‌کنند دختر خانم‌های جوان دوست دارند عکس تکی آنها را ببینند نه عکس خانوادگی‌شان را(!) گروهی از فحاشی و اهانت طرفداران تیم رقیب می‌ترسند و یک عده هم نگاه سنتی به زن دارند اما تو در تمام این سال‌ها در همه فعالیت‌های اجتماعی خودت با همسرت بودی... وحید جواب می‌دهد؛ «تعریف من از همسر یعنی شریک زندگی، شریک زندگی هم یعنی شریک تمام لحظه‌ها، نه فقط ثروت و ... در جامعه امروز، زن باید کنار مرد باشد. سیاستمداری موفق‌تر است که همسرش دوشادوش اوست، تاجری موفق است که همسرش پابه‌پایش جلو می‌رود و در ورزش هم همین است. این نگاه هنوز در جامعه ما جا نیفتاده اما درنهایت به همین سمت می‌رویم.»

طالب‌لو: دوره مخفی کردن زن در خانه گذشته است

ببخشید، تنبل نیستم، خسته‌ام!

به وحید می‌گوییم با این طرز تفکر قشنگ، آیا در کارهای خانه هم با همسرت همکاری داری؟ نگاهی به سوگل می‌اندازد و از لبخند همسرش مشخص می‌شود آقا وحید در خانه دست به سیاه و سفید نمی‌زند. خودش می‌گوید؛ «روحیه همکاری را دارم اما خودش را نه، یعنی حس همکاری ندارم! نه این که فکر کنید تنبلم، نه اصلا، فقط خسته‌ام!» 

بی‌استعداد در کار خانه!

حالا نوبت سر به سر گذاشتن با همسر وحید است. به سوگل می‌گوییم شما که در جامعه کنار وحید هستی، در خانه هم مجبورش کن کار کند. همسر طالب‌لو لبخندی می‌زند و می‌گوید؛ «کار نکند، من راضی‌تر هستم. دو نفریم و کارهای خانه‌مان به حدی زیاد نیست که تنهایی از پسش برنيايم. وحید در انجام کارهای خانه استعداد خوبی ندارد.» معلوم است وقتی مجرد بوده، از او کار نکشیده‌اند! این را ما می‌گوییم و این بار به جای سوگل، وحید به شوخی جواب می‌دهد؛ « شما عکست رو بگیر، چیکار به روانشناسی دوره کودکی مردم داری؟ ژست‌ها خوبه یا عوض کنیم؟» به این می‌گویند عوض کردن بازی!

طالب‌لو: دوره مخفی کردن زن در خانه گذشته است

امتحان کتابخوانی

در اتاق نشیمن خانه وحید طالب‌لو و همسرش کتابخانه‌ای وجود دارد و تعدادی کتاب. از این زوج که اتفاقا در زمینه ترویج کتابخوانی هم فعال هستند، می‌خواهیم کتاب‌هایی که همین حالا در دست خواندن دارند را معرفی کنند... با هم سراغ کتابخانه می‌روند. وحید آنا کارنینا را برمی‌دارد و می‌گوید در حال خواندن این نوشته تولستوی است که سروش حبیبی ترجمه‌اش کرده و سوگل هم شیر زنان پتروداوا که نوشته کنستانتین و گئورگو و ترجمه لقا اردلان است را به عنوان کتابی که حسابی سرگرمش کرده نشان می‌دهد. همسر وحید از او می‌پرسد به کجای آنا کارنینا رسیده و وحید هم نشانه لای صفحات کتاب را برمی‌دارد و صفحات میانی کتاب را به او نشان می‌دهد. به وحید می‌گوییم خوب بخون که آخرش ازت امتحان میگیره و طالب‌لو در جواب می‌گوید؛ «شما شوخی کردین ولی این جدی امتحان میگیره! »

طالب‌لو: دوره مخفی کردن زن در خانه گذشته است

قهرمان پلی‌استیشن

از طالب‌لو می‌پرسیم در خانه غیر از کتاب خواندن و فیلم دیدن معمولا چه کاری انجام می‌دهی که صادقانه می‌گوید؛ «بیشتر وقتم صرف بازی پلی‌استیشن می‌شود. آن هم فیفا 2011 چون زلاتان در بارسلونا بازی می‌کند!» خب، بازیکن و تیم موردعلاقه وحید لو می‌رود. از وحید می‌خواهیم پلی‌استیشن بازی کند تا ما از او در حالت بازی عکس بگیریم. اولش زیربار نمی‌رود و با خواهش و تمنا شروع به بازی می‌کند اما بعد چشم‌تان روز بد نبیند مگر ول می‌کند. محو بازی می‌شود. کری می‌خواند، شادی می‌کند، حرص می‌خورد و سوگل می‌گوید این کار هر روزش است که بازی را جدی می‌گیرد. البته این خصلت تمام قهرمانان ورزش است که یا بازی نمی‌کنند و یا اگر بازی کنند اصلا دوست ندارند بازنده باشند.

طالب‌لو: دوره مخفی کردن زن در خانه گذشته است

بابا بی‌خیال، اشتباه کردیم

حتما این ماجرا را شنیده‌اید که یه یک نفر در میهمانی می‌گویند بخوان، ناز می‌کند و نمی‌پذیرد و هزار تومان به او می‌دهند تا بخواند و بعد به حدی این خواندن را ادامه می‌دهد که جمع تصمیم می‌گیرند پنج هزار تومان به طرف بدهند که دیگر نخواند... حکایت ما و وحید هم همین بود. کلی التماس کردیم بازی کند و حالا بازی کردن را رها نمی‌کرد. عکاس ما می‌گفت؛ وحید جان، خواهش می‌کنم کلی ژست‌ها هنوز مونده، دیر وقت شد، بابا بی‌خیال، چه اشتباهی کردیم... و وحید هم در تمام این لحظه‌ها به همسرش چشمک می‌زد و عکاس ما را حرص می‌داد!

طالب‌لو: دوره مخفی کردن زن در خانه گذشته است

دروازه‌بان در نقش نردبان!

حالا آقا و خانم طالب‌لو با هم می‌روند سراغ آشپزخانه تا با قهوه از میهمانان پذیرایی کنند. البته مدیونید اگر فکر کنید آقا وحید قصد کمک داشته، نه، قد همسرش به فنجان‌های عتیقه نمی‌رسد و به ناچار از دروازه‌بان در نقش نردبان استفاده می‌کند. قد بلند هم نعمتی است.

فنجان 90 ساله

همسر وحید چند باری از او می‌خواهد فنجان‌ها را با دقت بردارد و بعد توضیح می‌دهد؛ «باور کنید، من خسیس نیستم، این فنجان‌ها عتیقه است و از مادر مادربزرگ وحید به ما رسیده و حداقل 90 سال سن دارد.» بابا شما دیگه کی هستید؟ با فنجان 90 ساله از میهمان پذیرایی می‌کنید؟

آشپزخانه یا موزه آقا و خانم طالب‌لو؟

همسر وحید چند کاسه قرمز رنگ را هم از کابینت درمی‌آورد و می‌گوید این‌ها هم قدیمی است و درباره قدمت کاسه‌هایی که از امریکا به دست‌شان رسیده، حرف می‌زند. می‌پرسیم خانم اینجا که شما ایستادی، آشپزخانه است یا موزه؟ آدم دلش نمی‌آید در این عتیقه‌ها چیزی بخورد!

طالب‌لو: دوره مخفی کردن زن در خانه گذشته است

بازسازی یک کار همیشگی

وقتی وحید سرگرم پلی‌استیشن بود، همسرش به ما توضیح داد وحید موقع بازی تحرکش در همین حد است که برگردد و نوشیدنی یا خوراکی را از دست من بگیرد یا ظرف خالی را روی اوپن آشپزخانه بگذارد. وقتی قهوه‌ها آماده می‌شود، همین ژست را بازسازی می‌کنیم و به شوخی به وحید می‌گوییم؛ راستش را بگو، نکند ماجرا برعکس است و وقتی دوربینی در کار نباشد، جای شما و سوگل خانم عوض می‌شود؟ همسر وحید می‌گوید؛ نه بابا ما از این شانس‌ها نداریم و وحید وسط حرفش می‌پرد و می‌گوید؛ «نه اشتباه نکن، من توی آشپزخونه نمیام که مزاحم تو نشم عزیزم!»

ویترین افتخارات

گوشه‌ای از خانه وحید و همسرش اختصاص دارد به ویترین افتخارات پسر محبوب آبی‌ها... در این ویترین همه چیز هست، از انواع مدال‌ها و یادبودها تا جوایز و ... کفش‌های کتانی سبز رنگ جام جهانی 2006 آلمان که شرکت آدیداس به نام وحید طالب‌لو و اختصاصی برای خود او تولید کرده، جایزه بهترین دروازه‌بان لیگ برتر پنجم و تندیس ناصر حجازی که طالب‌لو این یکی را در مراسم شب خاطره‌ها که به همت زنده‌یاد ناصر احمدپور برگزار می‌شد، از مهدی هژبری، یکی از دو سردبیر ورزش و تصویر و مجری مراسم شب خاطره‌ها گرفته بود. در همین تایم یک استراحتی هم می‌دهیم تا آقا و خانم طالب‌لو لباس‌های راحتی خانه را با لباس‌های رسمی عوض کنند و تصاویر تنوع داشته باشد.

طالب‌لو: دوره مخفی کردن زن در خانه گذشته است

سبک زندگی یا سبک روانشناسی؟

از وحید که به شدت رفته داخل فاز شوخی و سر به سر همکاران ما می‌گذارد، می‌خواهیم جدی باشد و بگوید در جامعه امروز زنان باید کنار مردان باشند یا پشت سر آنها... طالب‌لو می‌گوید؛ «زن و مرد باید دوشادوش هم حرکت کنند. این که یکی جلوتر باشد و دیگری را دنبال خود بکشد، شیوه مناسب این قرن و دهه نیست. زن و مرد باید یکدیگر را تکمیل کنند و برای تکمیل کردن هم، شرط اول کنار هم بودن است.» همسرش هم ادامه می‌دهد؛ «این که مرد اختیار زندگی‌اش را به طور کامل بدهد دست همسرش هم به اندازه این که مرد همسرش را در خانه مخفی کند و او را فقط برای خانه‌داری و بزرگ کردن بچه‌ها بخواهد، اشتباه است. مرد و زن تا کنار هم نباشند، به درک متقابل نمی‌رسند و رشد نمی‌کنند.» به جان شما، نمی‌دانیم این گزارش سبک زندگی است یا سبک روانشناسی؟!

طالب‌لو: دوره مخفی کردن زن در خانه گذشته است

قهر و آشتی

در حال عکاسی از حالت قهر و آشتی، از وحید و همسرش می‌پرسیم یادتان هست آخرین بار سر چه چیزی با هم قهر کردید؟ وحید جواب می‌دهد؛ «ما هیچ وقت با هم قهر نمی‌کنیم، حرف می‌زنیم، حتی بحث می‌کنیم تا مشکلی اگر هست، حل شود. قهر کردن چیزی را عوض نمی‌کند و سن ما هم از این کارها گذشته، قهر مال دوران کودکی است. وقتی می‌توان هر مشکلی را با همفکری حل کرد و با پرسیدن نظر طرف مقابل، سر هر اختلاف سلیقه‌ای به یک تصمیم مشترک رسید، چرا قهر؟!» همسر وحید حرف‌های او را تکمیل می‌کند؛ «قرار روز اول ما این بود که هر اتفاقی افتاد، قهر نکنیم و هر دو سر قرارمان هستیم.»

طالب‌لو: دوره مخفی کردن زن در خانه گذشته است

محو تماشای تو

بزنیم به تخته، رابطه آقا و خانم طالب‌لو عالی است. این حس دوستی را در انرژی نهفته در تصاویر هم می‌توان درک کرد. موقع عکاسی از سوگل خانم، وحید هم دوربین برداشته بود و از او عکس می‌گرفت و به شوخی می‌گفت من واجب‌ترم به این دوربین نگاه کن... موقع عکاسی روی جلدی و پوستری هم وحید مثل یک عاشق به همسرش نگاه کرد و به شوخی گفت: «از پشت دوربین قیافه‌ات فرق داشت!»

دیدگاه
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
عناوین برگزیده news11
news11