• news11
  • news11
  • news11
  • news11
  • news11
  • news11
کد خبر: ۴۰۴۷۰
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۰
پنج‌شنبه یک تیم ۱۴ نفره کوهنوردی از مشهد به قصد صعود به ارتفاعات اشترانکوه وارد استان لرستان شده که در راه برگشت از مسیر قله کله جنون به علت برف و کولاک شدید دچار حادثه شده و ناپدید می‌شوند.
به‌ گزارش"۱۱نیوز"؛ با آغاز فصل سرما و برف و بوران در کشور، فصل کوهنوردی آغاز شده اما این ورزش جذاب و دشوار مثل همیشه قربانی می‌گیرد. یک تیم کوهنوردی که در تعطیلات آخر هفته گذشته قصد فتح اشترانکوه را داشتند، اسیر کولاک و بهمن شدند تا صعود نافرجام آنها با چند قربانی همراه شود.
پنج‌شنبه یک تیم ۱۴ نفره کوهنوردی از مشهد به قصد صعود به ارتفاعات اشترانکوه وارد استان لرستان شده که در راه برگشت از مسیر قله کله جنون به علت برف و کولاک شدید دچار حادثه شدند و مسیر را گم می کنند و ناپدید می‌شوند که متاسفانه یک نفر از آنان به علت سرمازدگی شدید فوت می‌کند.
چهار تیم امداد و نجات کوهستان به محل اعزام و جست‌وجوهای خود را آغاز می‌کنند که بر اساس آخرین اطلاعات واصله سه نفر پیدا شده و متاسفانه یک نفر از اعضای این گروه کوهنوردی به علت سرمازدگی جان خود را از دست داده است.
دکتر پیمان آسترکی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان اسامی کوهنوردان مفقود و نجات یافته و همچنین کوهنورد فوت شده ارتفاعات اشترانکوه را اعلام کرد و گفت: «علیرضا عامری 23 ساله، کوهنورد فوت شده این حادثه است. ناصر اکبری، مرتضی غلامپور، اکرم حقانی، مهشید جوان محمدی، علی قاسم‌زاده، مجید زاده تراب، خانم علی حسینی و امان‌ا... جوکار کوهنوردهای مفقود شده هستند. محسن اشرفی، سیدرضا وحیدی، امیر تقی‌زاده، محمود فرنوش‌فر، حسن موسوی و سروش قادری کوهنوردان نجات یافته هستند که در پناهگاه بوده و به پایین منتقل خواهند شد.»
پيام سلطانی‌فر،در پی مفقود شدن كوهنوردان مشهدی:
 خبر ناگوار حادثه بهمن برای گروهی از  کوهنوردان عزيز کشور در ارتفاعات اشترانکوه، جمعه تلخ و ناگواری را برای من و همکارانم در ورزش کشور و مسئولين استان لرستان رقم زد. از رییس فدراسیون کوهنوردی خواستم در استان و محل حادثه حاضر شود و در آخرین تماسم ساعت یازده امشب (جمعه شب)، پیگیر اقدامات فدراسیون و گروه های کوهنوردی اعزامی از استان‌های مختلف بودم. شنبه عملیات جستجو به کمک مقامات و جمعیت هلال احمر و پشتيباني هوايي برای یافتن حادثه دیدگان ادامه می‌یابد. لحظات سختی را خانواده های این عزیزان می‌گذرانند. از صميم قلب با آنها همدرد هستم امیدوارم دیگر شاهد این حوادث دردناک در جمع کوهنوردان عزیز نباشیم.»
دیدگاه
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
عناوین برگزیده news11
news11