• news11
  • news11
  • news11
  • news11
  • news11
  • news11
کد خبر: ۴۱۱۳۶
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۴
تیغ در گلو!
مشکل اصلی قرمز و مشکی‌های ایتالیا، بحث فیرپلی مالی بوده و همه کارشناسان می‌دانند که ممکن است این موضوع برای میلانی‌ها خطر ساز شود.
علی‌بابازاده/۱۱نیوز؛ روسونری با سرمربی جدید خود جنارو گتوزو، هنوز به روزهای ایده‌آل و طلایی خود بازنگشته که یوفا مشکلات جدیدی را بر سر این تیم گذاشته است. میلان در آخرین بازی خود در رقابت‌های سری آ با نتیجه ۳بر صفر مغلوب هلاس ورونا شد و امید بسیاری از هواداران خود را ناامید کرد.
با این همه مشکل اصلی قرمز و مشکی‌های ایتالیا، بحث فیرپلی مالی بوده و همه کارشناسان می‌دانند که ممکن است این موضوع برای میلانی‌ها خطر ساز شود.
یوفا گریبان مالکان باشگاه را گرفته و از آن‌ها می‌خواهد تکلیف پول‌هایی را که در تابستان فصل جاری خرج کرده‌اند را مشخص کنند؛ مسوولان میلان برای فرار از رودرو شدن با جرائم فیفا، پیشنهادی را ارائه داده ‌بودند که به موجب آن بتوانند در یک بازه زمانی ۴ساله تراز مالی خود را مثبت بکنند و به سود دهی برسند ولی چندی پیش خبر از مخالفت با پیشنهاد میلانی ها آمد.
قهرمان ۱۸ دوره از رقابت‌های سری آ تابستان گذشته توسط یک شرکت سرمایه گذار چینی خریده شد و بیش از ۲۳۰ میلیون را برای جذب بازیکنان جدید هزینه کرد. سوالِ سردمداران یوفا از باشگاه ایتالیایی این است که آیا آن‌ها می‌توانند بدهی‌های خود را بپردازند یا اینکه اتحادیه فوتبال اروپا میلان را در زمره باشگاه‌های بدهکار قرار دهد. شواهد حاکی از آن‌است که شرکتی آمریکایی طی دو مرحله، وام‌هایی ۱۸۰ و ۱۲۳ میلیون یورویی به مالکان چینی پرداخت کرده است؛ با احتساب سود ۵۰ میلیون یورویی، روسونری تا اکتبر ۲۰۱۸ باید مبلغ ۳۵۳ میلیون یورو به همان شرکت آمریکایی برگرداند و از زیر بدهی‌ها خلاص شود.
این روزها ترس هواداران از تحقیقات یوفاست و آن‌ها می‌دانند اگر بررسی های یوفا به اثبات تخلف و بدهکاری نامتعارف باشگاه ایتالیایی ختم شود، قطع به یقین یکی از جریمه‌‌هایی که در نظر گرفته می‌شود حذف از رقابت‌های اروپایی خواهد بود؛ به‌خصوص آنکه در بیانیه یوفا قید شده میلان تا اکتبر ۲۰۱۸ و به واسطه بدهی به شرکت آمریکایی، زیر نظر این اتحادیه قرار دارد و باشگاه باید حساب‌هایش را به صورت شفاف در اختیار مسوولان مرتبط با پرونده قرار دهد.
لئوناردو بونوچی، فرانک کسیه و هاکان‌چالهان‌اوغلو بیشترین سهم از هزینه‌های ابتدای فصل را به‌خود اختصاص داده‌اند و شرکت چینی برای امضا کردن قرارداد با این نفرات مبالغ قابل توجهی را هزینه کرد؛ هدف از انجام این هزینه‌ها بازگشت به صدر جدول سری آ و روزهای اوج بود که نه مونتلا و نه گتوزو فعلا موفق به انجام این کار نشده‌اند.
کارشناسانِ فوتبال ایتالیا معتقدند روسونری در فصل جاری نیز شانس زیادی برای قهرمانی در لیگ و یا جام حذفی نخواهد داشت و با ارزش‌ترین هدیه این فصل باشگاه برای هواداران می‌تواند کسب سهمیه لیگ‌قهرمانان اروپا باشد. قرمزها این فصل در لیگ اروپا حضور دارند و در مرحله یک شانزدهم نهایی باید به مصاف لودوگورتس بلغارستان بروند. جدیدترین نکته منفی و آمار و ارقام خبر از بدهی ۱۰۰ میلیون یورویی میلان در پایان فصل‌جاری می‌دهد؛ این بدهی اجازه نخواهد تا آن ها در رقابت‌های اروپایی ثبت‌نام بکنند و برای حل این مشکل و حضور در تورنمت‌های سطح قاره، باشگاه مجبور است دست به فروش ستاره‌های خود بزند!
رسانه‌های ایتالیایی در این خصوص نوشته‌اند یکی از اصلی‌ترین چهره‌ها و ستاره‌هایی که می‌تواند با ترک سن‌سیرو مبلغی حدود ۷۰ میلیون یورو را به خزانه باشگاه واریز کند، جان لوئیجی دوناروما سنگربان آینده‌دار باشگاه است. البته یادمان نرود او هنوز سودای خروج از سن‌سیرو و حضور در غول‌های حاضر اروپایی را دارد و دلش می‌خواهد در تیم‌های موفق‌تر توپ بزند.
گزینه بعدی برای ترک باشگاه، لئوناردو بونوچی‌ست؛ رئال مادرید سخت به فکر جذب این مدافع تنومند و مستحکم افتاده و از آنجا که خود بونوچی هم قصد به جدایی دارد، چنین انتقالی را می‌توان شدنی تصور کرد.
این‌روزها جنگ میلان با مشکلات مختلف به اوج خود رسیده و سردرگمی را می‌توان در چهره مسوولان و مالکان این تیم دید. پرداخت بدهی‌ها جز با فروش ستاره‌ها امکان پذیر نیست و آن‌ها باید بین جرائم احتمالی یوفا و ضعیف‌تر شدن خودشان یک گزینه را انتخاب بکنند.
فروش دوناروما و بونوچی، باشگاه را به کل خالی از ستاره و آرزوهای بزرگ خواهد کرد و از طرفی پرداخت نکردن بدهی‌ها ممکن است محرومیت‌های سنگینی را در پی داشته باشد.
یقیناً در چنین شرایطی مالکان چینی باشگاه فقط به یک چیز فکر می‌کنند؛ آن‌ها به یاد ‌روزهای بدون دغدغه خود تا قبل از خرید میلان می‌اندیشند و حسرت روزهایی را می‌خورند که در فوتبال ورود نکرده بودند و به بیشترین سود‌ دهی ممکن می‌رسیدند!
دیدگاه
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
عناوین برگزیده news11
news11