• news11
  • news11
  • news11
  • news11
  • news11
  • news11
کد خبر: ۴۳۰۸۴
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۳
شما می‌گویید با نود آشتی کردیم، خب آشتی کردیم
قلعه‌نویی سرمربی موفق هفته‌های اخیر فوتبال ایران در خصوص اتفاقات حول آشتی با فردوسی‌پور، ماجرای کریمی و فدراسیون نشینان و مسائل دیگر به صحبت پرداخت.
به گزارش"۱۱نیوز آشتی امیر قلعه‌نویی با برنامه 90 و عادل فردوسی‌پور بعد از انتقادهایی که از او داشت و حتی بعد از بازی با استقلال گفته بود که آینده عوامل این برنامه را که چه پول‌ها گرفته‌اند را رسوا خواهد کرد یکی از اتفاقات عجیب این هفته فوتبال ما بود. جایی که قلعه‌نویی به خاطر روند خوبش با ذوب‌آهن به عنوان مربی برتر ماه پای مصاحبه با این برنامه نشست و خوشحالی او از گرفتن عنوان این برنامه را در نگاهش مشخص بود. قلعه‌نویی در گفت و گویی درخصوص آشتی با رحمتی و برنامه 90 و همچنین علی کریمی و اتفاقاتی که در مورد او افتاده به صحبت پرداخت.

*در خصوص برد مقابل استقلال صحبت کنید؟‌

یک نیمه دوم خوب داشتیم و توانستیم با تغییراتی که دادیم بازی را در اختیار بگیریم و سه امتیاز حساس را بگیریم.

*به عنوان مربی ماه فوتبال ایران انتخاب شدید؟‌

به نظرم مجموعه ذوب‌آهن این عنوان را به دست آورد. این افتخار برای خود مجموعه بود که شبانه‌روز برای موفقیت ذوب‌آهن تلاش می‌کند. ما در نیم فصل دوم با جذب نفرات مورد نیاز خودمان توانستیم به هماهنگی خیلی خوبی برسیم، نقاط ضعف‌مان را پوشش دادیم و با تقویت نقاط قوت‌مان توانستیم نتایج درخوری بگیریم و فوتبال مورد علاقه مردم اصفهان را به نمایش بگذاریم.

*با فردوسی‌پور هم که آشتی کردید؟‌
ما یکسری موضع داشتیم که دوست داشتم برنامه 90 به اینجاها کشیده نشود که دیدید کشیده شد. اگر ما 10 سال پیش حرفی می‌زدیم و موضعی داشتیم الان دیگران هم موضع گرفتند و آزرده خاطر هستند. این حرف من را قبول ندارید؟ من 10 سال جلوتر این صحبت‌ها را زدم. دوست داریم مردم همه از فوتبال لذت ببرند و در کنار آن همه عوامل فوتبال هم از این لذت بهره ببرند اما می‌بینیم متاسفانه کسی این احساس را ندارد.

*یعنی منظورتان این است که ماهیت برنامه 90 خوب شده است؟

من به بد و خوبی کار ندارم و حرفم در مورد کلیتی است که قبلا صحبت کرده بودم حالا شما می‌گویید آشتی کردیم، ما هم می‌گوییم آشتی کردیم.

*یک مطلبی در مورد شما نوشته شده بود که امیر قلعه‌نویی یک نگرش جدیدی پیدا کرده و مثلا با برنامه 90 آشتی می‌کند و با رحمتی آشتی می‌کند. واقعا امیر قلعه‌نویی عوض شده است؟
بالاخره شاید من هم در گذشته اشتباهاتی داشته باشم اما من اگر هر حرفی زده‌ام خدا را در نظر گرفتم و شاید خیلی جاها اشتباه کردم.

*با مهدی رحمتی آشتی کردید. در حالی که می‌گفتند با یکدیگر اختلاف داشتید.

در این مورد صحبت کردم و همه آنها شاگردان من هستند. اگر در صحبتی در گذشته می‌کردم به صلاح خود آنها بوده است.

*این روزها علی کریمی انتقادات شدیدی به فدراسیون فوتبال و شخص مهدی تاج دارد. در این مورد چه نظری دارید؟‌
علی کریمی یکی از سرمایه‌های فوتبال این مملکت است و یقینا در آینده مربی خوبی خواهد بود اما یک توصیه برادرانه به کریمی دارم. این است که اشتباهات ما را او تکرار نکند. اگر انتقادی هم دارد از راهش وارد شود و اگر حرف حقی هم می‌خواهد بزند از راه آن باشد و دوست نداریم این سرمایه بسوزد. کریمی پسر خوبی است و شش سال با او بودم. شک ندارم او یکی از بهترین مربیان آینده فوتبال ایران خواهد بود.

*کی‌روش استنلی خیلی از شما تعریف می‌کرد و عامل اصلی موفقیت ذوب‌آهن را شخص شما می‌دانست؟‌
این حرف را قبول ندارم چون ذوب‌آهن یک باشگاه ساختار مدار و حرفه‌ای است. در هر موفقیتی که هست من کمترین نقش را داشتم و ما هم در کنار همه عزیزان تلاش می‌کنیم.

*انتهای فصل چه جایگاهی را برای این ذوب‌آهن متصور هستید؟

ما بازی به بازی برنامه داریم و جلو می‌رویم. خوشحالی بازی با استقلال تمام شد و از حالا به فکر بازی با سایپا هستیم. سایپایی که این روزها با علی دایی روند خوبی دارد و قطعا یکی از بازی‌های سخت ما خواهد بود.

*در مورد سپاهان بگویید. تیمی که دو بار با آن عنوان قهرمانی داشتید اما این روزها حال و روز خوبی ندارد؟
اجازه بفرمایید در جایی که مسوولیت ندارم صحبت نکنم اما سپاهان بخشی از خاطرات خوب من است. خاطرات خوب من و خانواده و آرزوی من این است که هرچه زودتر به شرایط آرمانی برگردد چرا که واقعا این تیم را دوست دارم.

*جشنواره فجر را دنبال می‌کنید؟‌

راستش را بخواهید نه!
دیدگاه
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
عناوین برگزیده news11
news11