• news11
  • news11
  • news11
  • news11
  • news11
  • news11
کد خبر: ۴۳۴۱۱
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۷
رییس فیفا از تغییر قوانین نقل و انتقالات استقبال می کند.
به گزارش"۱۱نیوز"؛ جیانی اینفانتینو در گفت و گو با رسانه های ایتالیا ضمن انتقاد از وضعیت فعلی بازار نقل و انتقالات عنوان کرده قصد تغییر قوانین تا پیش از پایان سال ۲۰۱۸ را دارد. اینفانتینو به نشریه گازتا دلو اسپورت گفت: «اتفاقاتی که در دنیای نقل و انتقالات فوتبال رخ می دهد را دوست ندارم. در سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۶.۴ میلیارد دلار خرج خرید و فروش بازیکن شد و ایجنت ها هم نزدیک به ۵۰۰ میلیون دلار هم درامد کسب کردند. در این میان تنها ۶۰ میلیون دلار خرج آکادمی باشگاه ها شد. چطور این ممکن است؟ کسب و کار فوتبال در حال رشد اما روی فوتبال پایه سرمایه گذاری کمی می شود.»
او افزود: «زمان پنجره نقل و انتقلات باید کوتاه تر شود و لیگ ها باید پس از پایان مهلت نقل و انتقالات آغاز شوند. تعداد نقل و انتقالات هر باشگاه در ماه ژانویه هم باید محدود باشد. قبلا در ژانویه یک تیم برای بازیکن مصدوم خودش جانشین می خرید اما الان تیم ها به طور کل ترکیب شان را بازسازی می کنند. اینکه بازیکن ثابت یک تیم در ژانویه به تیم دیگری می رود را دوست ندارم.»
رئیس فیفا در پایان گفت: «فکر می کنم باید تعداد بازیکنانی که یک باشگاه می تواند قرض بدهد را کاهش دهیم و هر تیم باید تنها ۲۵ بازیکن داشته باشد. بازیکنان خوب باید هر هفته به میدان بروند نه اینکه روی نیمکت تیم های بزرگ بنشینند. آمریکایی ها در لیگ های خودشان مثل بسکتبال بهترین قوانین را دارند. آن ها درک کردند که برای کسب موفقیت به رقابتی عادلانه نیاز دارند. دوست دارم تا پیش از پایان سال ۲۰۱۸ قوانین نقل و انتقالات فوتبال را تغییر دهم.»
دیدگاه
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
عناوین برگزیده news11
news11