پرسپولیس 4 - 2 تیم امید

بمب نقل‌و‌انتقالات علیه موشک؛ پرسپولیس تیم کیا را گلباران کرد

پرسپولیس در ادامه بازی های تدارکاتی خود درحالی به مصاف تیم امید رفت که یحیی گل محمدی سرمربی خودش را به دلیل کسالت در اختیار نداشت.

به گزارش ۱۱نیوز، بازی تیم های امید ایران و پرسپولیس از ساعت ۱۸:۱۵ در زمین شماره دو مرکز ملی فوتبال ایران آغاز شد.

مهدوی کیا تیمش را با ترکیب: دروازه‌بان: پیام پارسا، یونس اکبرپور (دفاع چپ)، سامان فلاح (کاپیتان)، امین حزباوی (مدافعان وسط) و سامان تورانیان (دفاع راست)، محمد قربانی (هافبک دفاعی)، امیر محمد محکم کار، محمد حسین اسلامی، عرفان شهریاری (وینگر چپ)، بلال ارازی (وینگر راست)، محمد حسین علیپور (مهاجم) به مصاف پرسپولیس فرستاد.

همچنین علیرضا بیرانوند، گئورگی گولسیانی، مرتضی پورعلی‌گنجی، دانیال اسماعیلی‌فر، محمدمهدی احمدی، کمال کامیابی‌نیا، سینا اسدبیگی، سروش رفیعی، مهدی ترابی، سعید صادقی و مهدی عبدی هم ۱۱ بازیکن فیکس پرسپولیس در دیدار مقابل تیم ملی امید بودند.

پرسپولیس بازی را تهاجمی شروع کرد و در همان دقایق ابتدایی به دو گل رسید. در ابتدای بازی حرکت خوب سروش رفیعی در میانه میدان و پاس عمقی او، مهدی عبدی را صاحب توپ کرد که مدافع تیم ملی امید پشت محوطه جریمه روی او مرتکب خطا شد. سعید صادقی پشت این ضربه ایستگاهی قرار گرفت که شوت محکم او بعد از برخورد به دیوار دفاعی حریف درون دروازه رفت و گل نخست برای پرسپولیس به ثمر رسید.

در ادامه حملات دامنه‌دار پرسپولیس روی دروازه تیم امید در گوشه محوطه جریمه این تیم به یک موقعیت خطرناک ختم شد. یک و دوی سروش رفیعی و مهدی عبدی، مهاجم سرخپوشان را با دروازه‌بان حریف تک به تک کرد که عبدی به خوبی و با یک بغل پا گل دوم پرسپولیس را به ثمر رساند.

در دقیقه ۳۰ عمری به جای ترابی و در دقیقه ۴۰ امید عالیشاه به جای کمال کامیابی‌نیا وارد زمین شدند. در ادامه اتفاق مهمی روی دروازه‌ها نیفتاد و نیمه نخست با نتیجه ۲-۰ به سود پرسپولیس پایان یافت.

نیمه دوم هم بیشتر بازی در اختیار پرسپولیس بود و شاگردان گل محمدی موفق شدند گل سوم را هم به ثمر برسانند. در حالی که توپ در خط دفاعی تیم ملی امید در گردش بود، امید عالیشاه با تیزهوشی توپ را از دفاع حریف ربود و با یک پاس عرضی سعید صادقی را در موقعیت گل قرار داد که ضربه محکم او به گل سوم سرخپوشان تبدیل شد.

در دقیقه ۷۳، شروع مجدد خوب بیرانوند یک ضدحمله خوب را برای پرسپولیس شروع کرد که سعید صادقی بعد از فرار پشت دفاع حریف به تمیروف پاس داد و مهاجم سرخپوشان دروازه خالی حریف را باز کرد و گل چهارم به ثمر رسید.

بعد از گل چهارم، کادرفنی پرسپولیس بعضی از نفرات اصلی خود مثل بیرانوند، پورعلی گنجی، اسماعیلی فر و گولسیانی را بیرون کشید و نفرات ذخیره را وارد بازی کرد.

شاگردان مهدوی کیا هم موفق شدند روی اشتباهات خط دفاعی پرسپولیس در ۲۰ دقیقه پایانی دو گل به ثمر برسانند تا از سنگینی شکست آن ها کم شود.

در نهایت پرسپولیس موفق شد با نتیجه ۴ بر ۲ تیم ملی امید را شکست دهد.