مهاجم مدنظر پرسپولیس را بیشتر بشناسید؛ متخصص زاویه بسته

در صورت نهایی شدن انتقال مهاجم برزیلی، پرسپولیس دوازدهمین تیم حرفه‌ای آلف مانگا خواهد بود.

با وجود نزدیک شدن به برگزاری بیست و دومین دوره لیگ برتر باشگاه پرسپولیس هنوز نتوانسته مهاجم خارجی مدنظر کادر فنی خود را جذب کند و این موضوع باعث انتقادهای زیادی شده است. البته مذاکرات زیادی با گزینه‌های متعدد انجام شد اما هر یک بنا به دلایلی به ثمر ننشست تا پرسپولیس با وجود حضور پرقدرت در ابتدای فصل نقل و انتقالات، نتواند مهاجم مدنظرش را جذب کند.

در این بین باشگاه پرسپولیس مذاکراتی با آلف مانگا بازیکن برزیلی انجام داده و به نظر می‌رسد توافقاتی هم در این بین شکل گرفته است اما اینکه این توافقات به امضای قرارداد ختم شود یا نه، هنوز مشخص نیست. باشگاه پرسپولیس باید پول رضایت‌نامه این بازیکن برزیلی را بپردازد که هنوز این اتفاق رخ نداده و مشخص نیست که آیا در روزهای آینده این پول پرداخت می‌شود یا نه.

اینکه مانگا پرسپولیسی خواهد شد یا خیر، مشخص نیست ولی در مورد این بازیکن موارد جالبی وجود دارد. آلف یک بازیکن چند پسته و البته دو پا است و با وجود اینکه پست اصلی‌اش وینگر است، به خوبی راه دروازه حریف را پیدا می‌کند. این بازیکن در کنار تکنیک بالا، قدرت سرزنی خوبی هم با توجه به قد بلندش دارد. او همچنین متخصص زدن شوت های از راه دور و البته ضربه از زاویه بسته است.

یکی دیگر از نکاتی که در خصوص این بازیکن وجود دارد، این است که مانگا اولین فصلی است که در بالاترین سطح فوتبال برزیل بازی می‌کند و این بازیکن اکثرا در تیم های سطح پایین تر برزیل بازی کرده است.

اوج درخشش مانگا که باعث شده ارزشش در ترنسفر مارکت از ۵۰ هزار دلار به یک میلیون دلار و در ادامه ۱.۶ میلیون دلاربرسد. او در گویاس برزیل بوده (دو سال پیش) که عملکرد خیره کننده‌ای از خودش به جا گذاشت و ستاره تیمش بود. یکی دیگر از نکات منفی مانگا این است که معمولا زیاد کارت می‌گیرد. او همچنین در آخرین بازی خود برای تیمش از بازی اخراج شد و کارت قرمز گرفت.

الف مانگا مهاجم برزیلی مدنظر باشگاه پرسپولیس در طول دوران حرفه ای خود ۱۱ تیم عوض کرده است که تنها ۴ بار به صورت قطعی جابه‌جا شده و بقیه انتقال ها به صورت قرضی بوده است.

در صورتی که مانگا به ایران بیاد، پرسپولیس دوازدهمین تیم او و پنجمین انتقال قطعی این بازیکن خواهد بود.