• news11
  • news11
  • news11
  • news11
  • news11
  • news11
کد خبر: ۱۹۹۳۴
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۴
شب کابوس‌وار گواردیولا با درخشش تام دیویس
خواهرزاده اولین مهاجم خارجی لیگ ایران به ستاره این روزهای فوتبال جزیره تبدیل شده است.
خواهرزاده مهاجم پرسپولیس پدیده لیگ برتر انگلیس
به گزارش"۱۱نیوز مهاجم سال‌های دور پرسپولیس که با درخشش در ترکیب اورتون به چهره‌ای شناخته شده در فوتبال انگلیس بدل شده بود اکنون شاهد عملکرد فوق العاده خواهرزاده خود در لیگ جزیره است. سایت ایندپندنت در این خصوص نوشت: تام دیویس بازیکن 18 ساله اورتون با درخشش مقابل من سیتی و باز کردن دروازه شاگردان گواردیولا حالا در کانون توجهات قرار گرفته است. البته باید هم همین طور باشد چرا که او از خانواده ویتل است. 
ایندپندنت در ادامه نوشت: بله او خواهرزاده مهاجم سابق اورتون و پرسپولیس "آلن ویتل" است. مهاجمی که برای یک سال بازی به پرسپولیس ایران رفت اما پس از انقلاب ایران به انگلیس بازگشت.
ویتل پس از حضور در فوتبال ایران به یکی از چهره های برجسته در این کشور تبدیل شد همان طور که خودش در سال 2008 به نشریه evertonian گفته بود من در ایران بزرگ بودم. اما حالا خواهرزاده‌اش در اورتون راه او را می رود هر چند که ممکن است او شهرت دایی خود را نداشته باشد. 
خواهرزاده مهاجم پرسپولیس پدیده لیگ برتر انگلیس+عکس
تام دیویس در پیروزی چهار بر صفر مقابل من سیتی روی گل اول اورتون تاثیر گذار بود و خودش نیز گل سوم را به ثمر رساند تا این جوان 18 ساله یک شب کابوس وار را برای پپ گواردیولا رقم بزند.
تام دیویس که متولد شهر لیورپول است فوتبال خود را مثل آلن ویتل از باشگاه اورتون آغاز کرده و تاکنون در همه رده های پایه تیم ملی انگلیس حضور داشته است. او با توجه به سن و سالش از امیدهای آینده فوتبال جزیره محسوب می شود.
خواهرزاده مهاجم پرسپولیس پدیده لیگ برتر انگلیس
 در مورد آلن ویتل بد نیست بدانید که او در سال ۱۹۷۷ (۱۳۵۶) و در سن ۲۷ سالگی به پرسپولیس پیوست. ویتل اولین بازی خود برای پرسپولیس را در تاریخ ۲۱ مرداد ۱۳۵۶ در جام حذفی مقابل تیم  همای تهران انجام داد. او اولین بازی خود در لیگ را نیز در تاریخ ۲۸ مرداد ۱۳۵۶ در هفته چهاردهم جام تخت جمشید در ورزشگاه امجدیه و در مقابل تیم راه‌آهن به انجام رساند و تنها هفت دقیقه برايش کافی بود تا با گلزنی در اين ديدار موجب پیروزی يك بر صفر پرسپولیس مقابل راه‌آهن شود.
خواهرزاده مهاجم پرسپولیس پدیده لیگ برتر انگلیس+عکس
او که در بین هواداران پرسپولیس به محبوبیت فراوانی رسیده بود به همراه این تیم به مقام نایب قهرمانی جام تخت جمشید (۱۳۵۶) دست یافت. پس از انقلاب و نیمه‌تمام رها شدن جام تخت جمشید در سال ۱۳۵۷، ویتل چاره‌ای جز ترک ایران نداشت. ویتل اولین بازیکن خارجی است که در شهرآورد تهران حضور داشته است. او ۱۸ آذر ۱۳۵۶ در شهرآورد بیست و یکم تهران برای پرسپولیس به میدان رفت که این بازی با نتیجه دو بر یک به سود سرخپوشان پایتخت خاتمه یافت. 
خواهرزاده مهاجم پرسپولیس پدیده لیگ برتر انگلیس
دیدگاه
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
عناوین برگزیده news11
news11