• news11
  • news11
  • news11
  • news11
  • news11
  • news11
کد خبر: ۴۲۳۵۵
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۹
مورینیو و دغدغه جذب الکسیس سانچس
ژوزه مورینیو سرمربی شیاطین سرخ معتقد است: «مشکل سرمایه‌گذاری ما نیست، بلکه سرمایه‌ گذاری دیگران است. آن‌ها با این سرمایه‌گذاری‌ها تیم بهتر و ثبات بیشتری دارند!»
علی‌بابازاده/۱۱نیوز؛ پس از تساوی خانگی ۲بر۲ یونایتد در برابر برنلی، مورینیو در مصاحبه‌ای خطاب به مدیران یونایتد اعلام کرد ۳۰۰ میلیون پوندی که باشگاه در دو پنجره نقل‌و انتقالاتی اخیر هزینه کرده، کافی نبوده و اگر باشگاه پول لازم را سرمایه‌گذاری نکند، باید مدت زمان بیشتری را تحت‌سلطه همشهری خود، منچستر سیتی بگذراند. مورینیو در این سخنان خطاب به اد وودارد مدیراجرایی شیاطین سرخ گفت؛ «مشکل سرمایه‌گذاری ما نیست، بلکه سرمایه‌ گذاری دیگران است. آن‌ها با این سرمایه‌گذاری‌ها تیم بهتر و ثبات بیشتری دارند!»
پس از این اتفاقات گرفتن الکسیس سانچس و معاوضه او با هنریک میختاریان، تبدیل به برگ برنده یونایتد در جدال با رقبا شد؛ وودوارد و سایر مدیران باشگاه تصمیم گرفتند بسته مالی ۱۰۰میلیون پوندی را کنار بگذارند تا بتوانند به واسطه این پشتوانه مالی، سیتی را کنار گذاشته و ستاره اهل شیلی آرسنال را که تنها ۶ ماه از قراردادش باقی مانده را جذب بکنند.
پپ و خوزه از زمان حضور در سیتی و یونایتد، به ترتیب ۲۸۶ و ۳۸۷ میلیون پوند هزینه‌کرده‌اند و خرج چنین مبالغ هنگفتی باعث‌شده تا مورینیو بر این باور باشد که می‌تواند با انجام هزینه‌های لازم، رقابت با منچسترسیتی را به‌نفع خود به پایان برساند. خانواده گلیزر همواره تاکید‌ داشته اند که هزینه‌های لازم را در اختیار آقای خاص خواهند گذاشت و مصداق بارز آن را جذب پل بوگبا با ۸۹، و روملو لوکاکو با ۷۵ میلیون پوند می‌دانند.
برخلاف قرمز‌های شهر منچستر، آبی‌ها تصمیم گرفتند به‌جای هزینه کردن در فاز هجومی، فاز تدافعی‌شان را تقویت بکنند و برای چند مدافع همچون کایل واکر و جان استونز، ۵۰ میلیون پوند هزینه کرده‌اند!
مورینیو و گلیزر‌ها دزدیدن سانچس از چنگال گواردیولا را یک برتری محض نسبت‌به آبی‌ها می‌دانند اما آیا واقعاً این‌چینن است؟
خوزه به مدیران تیم تاکید داشته که باید خودشان را با تغیر بازار نقل‌و انتقالات منطبق بکنند و برای همین پیشنهاد جذب سانچس و تقویت تیم در ماه ژانویه را ارائه کرد. برخلاف من‌یو، ناصرالخلیفی و گواردیولا به دلایل مختلفی قید رقابت بر سر ستاره اهل شیلی را زدند؛ الکسیس به دنبال دریافت سالانه ۲۰ میلیون پوند بود و سران من‌سیتی نگرانی آن را داشتند که مبادا با پرداخت این مبلغ، سایر بازیکنان همچون کوین دی‌بروین، سرخیو آگوئرو و رحیم استرلینگ خواستار افزایش درآمدشان بشوند و حقوق‌های بیشتری را طلب بکنند.
سیتی در آخرین روز نقل و انتقالات تابستان ۶۰ میلیون پوند برای سانچس پیشنهاد داد ولی این قرارداد هیچ‌گاه منعقد نشد و در نهایت قرمز‌های منچستر توانستند با نیمی از این مبلغ شماره۷ جدید خود را جذب بکنند.
در راه جذب الکسیس، دو طرز فکر متفاوت برای دو تیم رقیب وجود داشت؛ الخلیفی بر این باور بود این مبلغ برای بازیکن ۲۹ ساله که تنها ۶ ماه از قراردادش باقی مانده زیاد‌است و گلیزر‌ها همه‌هزینه‌های سانچس از جمله حقوق و حق مدیربرنامه‌هایش را متعادل دانستند چرا که بخش اعظمی از این مبلغ توسط معاوضه‌ میختاریان جبران می‌شد!
سانچس قرار شده شماره ۷ افسانه‌ای شیاطین سرخ را برتن کند و اکنون دیگر همه‌می‌دانند او درست همان بازیکنی‌ست که مورینیو به آن ‌احتیاج دارد و چند پستِ بودنش می‌تواند به جذاب‌تر شدن یونایتد کمک شایانی بکند. هم‌اکنون لوکاکو مهاجم نوک اصلی به‌حساب می‌آید و مارسیال و جسی لینگارد پرانرژی و دونده جزو گزینه‌های حضور در سمت چپ خط حمله هستند. در سمت راست حضور میختاریان و ماتا می‌تواند مثمرثمر باشد ولی هیچ‌گاه به جذابی حضور سانچس در این پست نخواهد بود و بنابراین می‌توان از هم‌اکنون مرد شیلیایی را بال راست مورینیو به حساب آورد.
خریدن سانچس بیانیه آشکار علاقه یونایتد برای رقابت با من‌سیتی‌ست؛ چندی پیش مورینیو شایعه استعفا دادنش از باشگاه آن‌هم به دلیل توانا نبودن در رقابت با من‌سیتی و پپ‌گواردیولا را مزخرف خواند و خبر از تمدید قراردادش تا سال ۲۰۲۲ داد. از سال ۲۰۱۳ و پس از جدایی سرالکس فرگوسن افسانه‌ای، کمتر پیش‌آمده که یونایتد را در کورس قهرمانی لیگ‌جزیره ببینیم.
اکنون کارشناسان انگلستان مبهوت ماند‌ه‌اند که علیرغم اختلاف امتیاز زیاد در جدول، شیاطین سرخ را برنده جدال های آینده بدانند یا سیتیزن‌ها را؛ چرا که از این پس یونایتد مهاجمی چون الکسیس سانچس را در اختیار خواهد داشت، و ‌سیتی به‌دلیل گرانی بیش‌از اندازه، و با تیزهوشی تحسین‌شده‌ای قید حضور این ستاره در ورزشگاه اتحاد را زد!
دیدگاه
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
عناوین برگزیده news11
news11