• news11
  • news11
  • news11
  • news11
  • news11
  • news11
کد خبر: ۴۳۱۸۷
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۴
سیتی بار دیگر در راستای اهداف خود دست‌به‌جیب خواهد شد
رقابت بر سر پول‌خرج کردن در لیگ جزیره این‌روزها داغ‌تر از هر زمان دیگری وجود دارد و باشگاه‌هایی نظیر منچسترسیتی و منچستریونایتد، معیار موفقیت‌خود را در بیشتر هزینه‌کردن می‌بینند!
علی‌بابازاده/۱۱نیوز؛ رقابت بر سر پول‌خرج کردن در لیگ جزیره این‌روزها داغ‌تر از هر زمان دیگری وجود دارد و باشگاه‌هایی نظیر منچسترسیتی و منچستریونایتد، معیار موفقیت‌خود را در بیشتر هزینه‌کردن می‌بینند!
بعد از ناکامی در جذب الکسیس‌سانچس و جواب منفی ادن‌هازارد، مالکان سیتیزن‌ها به‌دنبال جایگزین مناسب برای این دو ستاره هستند و می‌خواهند بازیکنان مستعد بیشتری را در اختیار داشته‌باشند. دعوا و لج‌بازی خوزه و پپ کماکان ادامه دارد و بعد از صحبت‌های مورینیو که اعتقاد داشت باشگاه همشهری برای یک مدافع به‌اندازه یک مهاجم تمام عیار هزینه‌می‌کند، خبر از توافق من‌سیتی با آیمیریک لاپورته آشکار شد. گواردیولا ۷۰ میلیون یورو دیگر برای دفاع فرانسوی آتلیتیک بیلبائو هزینه کرد و هم‌اکنون با وجود مدافعانی چون جان استونز، بنجامین مندی، کایل‌واکر، اوتامندی و دانیلو از گرانترین خط دفاع جهان بهره می‌برد.

جنگ بر سر هزینه!
من سیتی چندی پیش به‌عنوان قدرتمند‌ترین باشگاه از لحاظ مالی و اقتصادی انتخاب شد و در این فهرست بالاتر از رئال، بارسلونا، پاری‌سن‌ژرمن و منچستریونایتد قرار گرفت.
علیرغم تمامی این‌هزینه‌ها مو و پپ برای خرج‌کردن مسابقه‌ به‌راه انداخته‌اند؛ مورینیو از سال ۲۰۱۶ که به الدترافورد آمده ۴۰۰ میلیون پوند هزینه کرده و هنوز‌هم طعنه خرید‌های من‌سیتی را به مالکان یونایتد می‌زند! منهای پنجره زمستانی نقل‌و انتقالات، در تابستان ۹۰ میلیون پوند برای لوکاکو، ۴۰ میلیون برای ماتیچ و ۳۹ میلیون پوند دیگر نیز در راستای جذب ویکتور لیندلوف هزینه شد.
گواردیولا نیز اخیرا مواضع خود را برای شیخ منصور آشکار کرد و در مصاحبه‌ای گفت؛ «فکر می‌کنم برای کسب ۴جام در یک فصل به اندازه‌کافی بازیکن نداریم!»

جایگزینِ سانچس!
سیتی چه از روی آگاهی و چه بدون آگاهی قید حضور ستاره اهل شیلی در ورشگاه اتحاد را زد و به بازیکنان کنونی خود اکتفا کرد؛ حالا مصدومیت باعث‌شده گواردیولا برای یک‌ماه لروی سانه را دراختیار نداشته‌باشد و بعد از ناکامی در جذب هازارد، به‌دنبال ریاض محرز باشد. محرز به تقلید از دمبله و کوتینیو، در بازی برابر اورتون حضور نداشت و سعی داشت با این حرکات لستر را برای فروش خود ترغیب بکند و تحت فشار قرار بدهد. شنیده‌ها حاکی از آن‌است روباه‌های کینگ‌پاور برای فروش محرز ۹۰‌میلیون پوند طلب‌کرده‌اند و حالا همه‌چیز به تیم مدیریتی آبی‌های شهر منچستر بستگی دارد.

سیتی‌تنها باشگاه شیخ‌منصور نیست!
شیخ منصور در سال ۱۹۷۰ به‌عنوان یازدهمین فرزند از ۱۹پسر زایدبن‌‌سلطان آل‌نهیان بنیانگذار امارات متحده‌عربی به‌دنیا آمد و از سرمایه بی‌حد و وصفی برخوردار ‌می‌باشد؛ او از سال ۲۰۰۸ به این سو بالغ بر۸۵۰ میلیون پوند هزینه کرده و شرکتش واقع در ابوظبی مالک ۶ باشگاه در ۴ کشور مختلف دنیاست و با ۲۴۰ بازیکن قرارداد منعقد کرده.
جدای از سیتی، الجزیره، و نیویورک‌سیتی هم که در سال ۲۰۱۳ تاسیس شد و بزرگانی چون لمپارد، پیرلو و داوید ویا را در خود جای داده بود متعلق به شیخ‌منصور می‌باشد.
بد نیست بدانید منچستر سیتی ۳۶ بازیکن دارد که در هم‌اکنون در رختکن‌این تیم‌ حضور ندارند؛ درست همانند ۳خرید زمستانی دیگر باشگاه که زیر سایه‌ لاپورته قرار گرفته‌اند و بدون‌شک به باشگاه‌های دیگر قرض داده‌خواهند شد؛ اریک ‌پالمربراون از کانزاس سیتی، نواکالی از سوگوندال و دیسکروند از گوتبورگ.

منچسترسیتی باشگاهی‌ست که همانند یک درخت روز به‌روز بزرگ‌تر می‌شود ولی به اعتقاد بسیاری از فوتبال‌دوستان جهان میوه‌ای نمی‌دهد. آن‌ها می‌گویند تا زمانی که سیتیزن‌ها را بر بام قله اروپا نبینیم، رای به یکه‌تاز بودن‌شان نخواهیم داد!
دیدگاه
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
عناوین برگزیده news11
news11